BERLOCKARMBAND, pansarlänk.

BERLOCKARMBAND, pansarlänk.

Armband, stämplad 1905, 18K guld. Längd ca 19 cm. Berlocker inklusive bl at, en trumma, lyra och hatt, mestadels 14K guld, ej stämplade. Totalvikt ca 45,6 g.

Några länkar är lite tunna. Låset är lite löst. Bruksslitage.

Utropspris
10 000 SEK