JUDITH JOHANSSON, matta, rölakan, "Hallandsåsen", signerad JJ, modellen lanserad 1962, 240 x 172 cm.
Mestadels gröna och bruna toner. Stiliserat mönster.
Bruksslitage. Mindre fläckar.