BORDSLAMPOR, ett par, Bergboms, 1900-talets andra hälft.

Cylindriska med gulddekor. En märkt med etikett. Höjd 44 cm inkl lampsockel. Flätade originalskärmar medföljer.

Slitage. Trolig konstlagning. Ej funktionstestad. En lampsockel något löst sittande.

Utropspris
1 500 SEK