GLASSERVIS, 40 delar, "Papyrus", Michael Böhm, Rosenthal Studioline, 1900-talets andra hälft.

Cuppor i klarglas, fötter och skaft i gröntonat glas. Åtta champagneglas, 14 vinglas samt 18 starkvinsglas. Höjd 19- 24,5 cm.

Smärre slitage.

Utropspris
4 000 SEK