ARTHUR PERCY, teservis, 8 delar, "Neapel", Gefle, omkring 1900-talets mitt.

Tekanna, sockerskål med lock, ett par ljusstakar, kanna med lock, lockask, uppläggningsskål, gräddkanna samt mindre fat.

Bruksslitage. Två lock med nagg invändigt, ett lock med sprickor, lockask med nagg på fotringen.

Utropspris
1 500 SEK