SAMLING SAMESLÖJD
7 delar, 1900-talets början.

Samedocka med ansikte i skuret trä. Höjd 30 cm.
Samekniv, längd 25 cm.
Samekniv, längd 8 cm.
Kåsa, längd 15 cm.
Mindre träask, längd 4 cm.
Skinnpåse. Höjd 15 cm.
Vagga, längd 18 cm.

Konditionsrapport

Slitage.

Placering
Carlsgatan 54, 211 20 Malmö - V16

Kontakta ansvarig katalogiserare

Johan Lundberg

Johan Lundberg

+46–708–17 21 08
johan.lundberg@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

SE-

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Fraktkostnad saknas kontakta kundservice för prisuppgift

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i My Bukowskis.

    10398637 bukobject
    • 10398637 thumb
    • 10398639 thumb
    • 10398641 thumb
    • 10398643 thumb
    • 10398644 thumb
    • 10398645 thumb
    Auktionen avslutas:
    CET

    3 dagar

    Utropspris: 1 500 SEK

    350

    36 EUR
    39 USD

    Bevakningspriset är uppnått

    Ändra ditt maxbud
    Lägg ditt maxbud
    Ditt bud måste minst vara 400 SEK

    OKAvbryt

    Budhistorik (3 bud)
    1A19 feb 13:00350SEK
    219 feb 13:00350SEK
    117 feb 18:37300SEK