SAMLING SAMESLÖJD

7 delar, 1900-talets början.

Samedocka med ansikte i skuret trä. Höjd 30 cm.
Samekniv, längd 25 cm.
Samekniv, längd 8 cm.
Kåsa, längd 15 cm.
Mindre träask, längd 4 cm.
Skinnpåse. Höjd 15 cm.
Vagga, längd 18 cm.

Konditionsrapport

Slitage.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Johan Lundberg

Johan Lundberg

+46–708–17 21 08
johan.lundberg@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

SE-

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i My Bukowskis.

    10398637 bukobject
    • 10398637 thumb
    • 10398639 thumb
    • 10398641 thumb
    • 10398643 thumb
    • 10398644 thumb
    • 10398645 thumb
    Auktionen avslutades:
    CET

    Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien.

    Kontakta oss