BYRÅ, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft

Rektangiulär, skiva av marmor, fanerad med valnöt, front med tre lådor, avfasade kannelerade hörn, längd 92, bredd 48, höjd 83 cm. Nyckel finns.

Smärre slitage. Nagg. List runt lådor något skadad/sned.

Utropspris
2 500 SEK