ALFRED THÖRNE, olja på duk. Signerad.
Motiv från gården, Bryggaregatan 25, Stockholm. Medföljande äldre fototryck med motiv från bl a Bryggaregatan 25. Motivets storlek ca 62x44 cm.
I förgylld ram från tiden.
Smärre slitage och smuts.