Design
888519

HARALD LINDER, skänk, Uddevalla, jugend, 1900-talets början.

Betsad ek. Två lådor, ett par skåpsdörrar med bakomliggande hyllinredning. Beslag i koppar med reliefdekor. Bredd 100, djup 62, höjd 95 cm.

Slitage. Sprickor. Skador. Del av bakstycket saknas, En låda går ej att öppna. Nyckel saknas.

Utropspris
4 000 SEK