VINKANNA

Senempire, argent haché, Grenadier, Frankrike, 1800-talets första hälft.

Balusterformad. Uppsvängd hänkel med dekor av mytologiskt djurhuvud. Palmettbård. Höjd 37 cm.

Konditionsrapport

Smärre ytslitage och mindre bucklor.

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

SE-

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i My Bukowskis.

    10397523 bukobject
    • 10397523 thumb
    • 10397524 thumb
    • 10397525 thumb
    • 10397526 thumb
    • 10397527 thumb
    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 2 000 SEK

    Slutpris

    2 100
    220 EUR
    237 USD

    Budhistorik (25 bud)
    10A26 feb 13:002100SEK
    926 feb 13:002015SEK
    1026 feb 13:001910SEK