Stomme och svängda armar i mässing, behängd med prismor, 6 ljuspunkter med glasskärmar. Diameter ca 77 cm.
Ej funktionstestad. Smärre slitage. Glaskuporna med obetydliga kantnagg.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10