Allmoge
889203

SLAGBORD, barockstil, omkring år 1800.

Ek. Två rundade slag. Längd 50 + 34 + 53 cm. Bredd 108 cm. Höjd 75,5 cm.

Slitage. Sprickor, skador och lagningar. Fläckar. Renoverat och kompletterat. Delvis maskstunget.

Utropspris
2 000 SEK