LISA JOHANSSON-PAPE, taklampa, modell 1314, Stockmann Orno, 1900-talets mitt.
Total höjd 59 cm, skärmens diameter 26,5 cm.
Smärre slitage. Ej funktionstestad. Ledningarna förnyade.