Betsad björk. 4 stapelbara element med glaslucka och metallbeslag. 2 st element, höjd 30 cm, 2 st element, höjd 34 cm. 1 triangel formad bas, höjd 65 cm. Totalhöjd inkl. övre- och nedre sockeln 200 cm. Bredd 58 cm. Total djup 50 cm.
Ställvis omfattande slitage. Ytskador på översta elementet. Transporteras nedmonterad.