SERVISDELAR, ca 82 delar, porslin, Rörstrand,

Dekor i blått och guld.
2 st karotter, en med lock.
1 st såssnipa.
2 st kannor.
8 st koppar med fat.
9 st tallrikar diameter 17,5 cm.
21 st tallrikar diameter 25 cm.
11 st djupa tallrikar diameter 22 cm.
11 st tallrikar diameter 22 cm.
12 st djupa tallrikar diameter 25 cm.
1 st fiskfat längd ca 51 cm.
1 st rund uppläggningsfat diameter 35,5 cm.
6 st ovala uppläggningsfat längd ca 22-43 cm.
7 st äggkoppar.

Slitage. Flertalet nagg. Färgbortfall.

Utropspris
3 000 SEK