SILVERMYNT, 23 stycken, Sverige, 1900-tal. Total vikt ca 530 gram.

Bestående av bland annat 10 stycken 50 kronor 1976 och ett flertal 5 kronor.

Smärre slitage.

Utropspris
3 000 SEK