AUTOGRAFER, 4 st, 1700-tal.

AUTOGRAFER, 4 st, 1700-tal.

1 st brev av Emeretia von Düben (1669-1743), signerad och daterad, 13 april 1738. Mått ca 15,5x19 cm.
1 st brev av Thure Leonard Klinckowström (1735-1821), signerad och daterad 14 maj, 1774, sigill. Mått ca 39x32 cm. Sigill med skador.
1 brev, troligen von Lantingshausen, signerad och daterad 1712. Mått 31-20 cm.
1 egenhändigt skrivet brev av Olof Malmerfeldt (1693-1771), signerad och daterad, 22.10.1762. Mått ca 31x41 cm.

Slitage. Smärre fläckar.

Utropspris
2 000 SEK