SKÅP, 1800-talets mitt.

SKÅP, 1800-talets mitt.

Målat. Överdel, dörrpar med bakomliggande hyllplan. Underdel med fyra lådor, varav den övre med nedfällbar klaff samt bakomliggande skrivinredning. Bredd 114, djup 50, höjd 196 cm. Nyckel finns.

Slitage. Ursprungligen ej sammanhörande delar. Senare målning. Senare beslag. Torrsprickor. Delvis maskstungen. Nyckel endast till överskåp. Kompletterad. Renoverad.

Utropspris
6 000 SEK