Allmoge
890409

KNIV, samearbete, 1900-tal,

KNIV, samearbete, 1900-tal,

Bland annat björk och renhorn. Längd totalt ca 25 cm. Snidad dekor med ren och släde.

Slitage. Torrsprickor. Smärre fläckar.

Utropspris
1 500 SEK