FRIEDL HOLZER-KJELLBERG, 6 delar, i risporslin, signerade Arabia, FHIG, Finland.
6 koppar och fat. Kopps höjden ca 4,5 cm, fats diameter ca 11,5 cm.
Smärre slitage. Några mindre tillverkningsdefekter i ris.