TRÄDGÅRDSSOFFA, Melins metallgjuteri Anderstorp, 1900-tal.

Vitlackerad aluminium. Genombruten rygg med dekor i form av ormbunkar. Sits av målade träribbor. Längd 146 cm.

Bruksslitage. Senare målning. Sprickor på träribborna. Rost.

Utropspris
3 000 SEK