Design
890965

VÄGGLAMPA / BORDSLAMPA, modell AP 11, Itsu 1900-talets mitt.

Målad metall och aluminium, för en ljuspunkt. Bär tillverkarens stämpel. Längd 30 cm, skärmens diameter 16 cm.

Slitage och märken. Intryckningasskador. Skärmen något lös från basen. Ej funktionstestad.

Utropspris
200 EUR