JOSEF EKBERG, skål med lock samt skål, flintgods Gustavsberg 1930-tal
Grön botten med dekor i guld, diameter 32 cm, skål med lock höjd 15 cm, diameter 16 cm.
Obetydligt ytslitage.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10