MATSKEDAR, 6 st, silver, Johan Niklas Lutteman, Visby 1847.

Äldre modell. Stämplade ägarinitialer på framsidan sam graverat "Kjersti" på frånsidan. Längd 22 cm. Vikt 270 g.

Slitage. Gravyr.

Utropspris
200 EUR