COASTERS

7 st, flintgods, Fornasetti, Milano, 1900-talets andra hälft.

Dekorerade med olika drinkrecept. Diameter 10,5 cm. I ask.

Konditionsrapport

Bruksslitage. Ask utan lock samt med skador.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Karin Larsdotter

Göteborg

Karin Larsdotter

+46-703 802188
karin.larsdotter@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

SE-

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i My Bukowskis.

    10439224 bukobject
    • 10439224 thumb
    • 10439225 thumb
    • 10439226 thumb
    • 10439227 thumb
    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 1 500 SEK

    Slutpris

    2 370
    245 EUR
    263 USD

    Budhistorik (24 bud)
    521 mar 09:492370SEK
    2A21 mar 09:492170SEK
    521 mar 09:492000SEK