SERVISDELAR, 9 delar, porslin, "Ett år i Sverige", Rörstrand,

Fat på fot, "Blekinge", höjd 10 cm, diameter 24 cm.
Tallrikar totalt 8 st, diameter 20 cm, varav 3 st "Blekinge"2 st "Leksand", 1 st "Torna Härad", 1 st "Willands Härad", 1 st "Wemmenhögs Härad".

Slitage. Nagg. Smärre färgbortfall.

Utropspris
1 500 SEK