SERVISDELAR, 9 delar, porslin, "Ett år i Sverige", Rörstrand,
Fat på fot, "Blekinge", höjd 10 cm, diameter 24 cm.
Tallrikar totalt 8 st, diameter 20 cm, varav 3 st "Blekinge"2 st "Leksand", 1 st "Torna Härad", 1 st "Willands Härad", 1 st "Wemmenhögs Härad".
Slitage. Nagg. Smärre färgbortfall.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.