KAFFE-/TESERVIS

Ca 28 dlr, porslin Meissen 1900-talets första hälft.

Bestående av;
10 koppar med 12 fat,
12 assietter,
2 uppläggningsfat,
1 gräddkanna,
1 sockerskål med lock,
1 kaffekanna,
1 tekanna.

Konditionsrapport

Andrasortering. Smärre slitage.

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

SE-

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i My Bukowskis.

    10438514 bukobject
    • 10438514 thumb
    • 10438515 thumb
    • 10438516 thumb
    • 10438518 thumb
    • 10438520 thumb
    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 3 000 SEK

    Slutpris

    5 918
    613 EUR
    659 USD

    Budhistorik (35 bud)
    1321 mar 11:535918SEK
    821 mar 11:535718SEK
    13A21 mar 11:525518SEK
    Acceptpris på 1 500 SEK uppnåddes