FIGURINER, 6 st av porslin, Bing & Gröndahl, 1900-talets andra hälft.
Underglasyrmålad polykrom dekor. 4 fåglar och 2 grupper med barn.
Stämplade och signerade. Höjd ca 4,5-13,5 cm.
Smärre slitage.