STOLAR

6 st, allmoge, 1800-tal.

Leksandstyp med pinnryggar och kopplade ben. Ådringsmålade. Sitthöjd 44 cm.

Konditionsrapport

Renoverade. Kompletterade. Senare målning. Omfattande färgbortfall. Sprickor. Slitage.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Anna Wessman

Anna Wessman

+46-708 108614
anna.wessman@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

SE-

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i My Bukowskis.

    10411947 bukobject
    • 10411947 thumb
    • 10411948 thumb
    • 10411949 thumb
    • 10411950 thumb
    • 10411951 thumb
    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 4 000 SEK

    Slutpris

    2 000
    207 EUR
    222 USD

    Budhistorik (4 bud)
    421 mar 11:582000SEK
    Acceptpris på 2 000 SEK uppnåddes
    321 mar 10:481300SEK
    218 mar 17:39500SEK