36 matttallrikar,
24 djupa tallrikar,
21 förrättstallrikar
21 assietter,
Terrin
2 karotter med lock,
Såskarott med lock.
Runt uppläggningsfat
Ovala uppläggningsfat, 6 st. Längd ca 34-45 cm.
Kabarett, 7 delar.
Servisen var i produktion mellan åren 1866-1892
Smärre slitage. Krackelyrer. Soppterrin med lagning. Såskarrot med lagning. I övrigt mindre lagning och flera små nagg.