SOFFA

1940-tal.

Turkos filtklädsel. Tre lösa sittkuddar. Längd ca 205 cm.

Konditionsrapport

Smärre slitage. Smärre fläckar.

Proveniens
Enligt uppgift; inköpt på firma Svenskt Tenn 1947. Omklädd 1960.
Placering
Carlsgatan 54, 211 20 Malmö - G7

Kontakta ansvarig katalogiserare

Fritz Strandberg

Fritz Strandberg

+46-702 293496
fritz.strandberg@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

SE-

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i My Bukowskis.

    10414016 bukobject
    • 10414016 thumb
    • 10414017 thumb
    • 10414018 thumb
    • 10414019 thumb
    • 10414020 thumb
    Auktionen avslutas:
    CEST

    6 dagar 22 timmar

    Utropspris: 4 000 SEK

    3 000
    314 EUR
    339 USD

    Ändra ditt maxbud
    Lägg ditt maxbud
    Ditt bud måste minst vara 3 200 SEK

    OKAvbryt

    Budhistorik (3 bud)
    125 mar 20:193000SEK
    Acceptpris på 3 000 SEK uppnåddes
    125 mar 20:182000SEK
    125 mar 20:171000SEK