RING med briljantslipad diamant.

Diamant, ca 1,13 ct, kvalitet I-J/VS2-SI1. Guld O Silversmedja, Stockholm, 1958, platina. Storlek 17/53. Totalvikt ca 3,9 g.

Spår efter renovering på skenan. Bruksslitage, mindre repor.

Utropspris
38 000 SEK