PIETER DE GREBBER, efter, olja på duk, ej signerad.
Bågskytt. Uppfodrad duk 56 x 46 cm.
Uppfodrad, retuscher, lagningar, krackelyr, ytsmuts, obetydliga repor.
Originalet tillhör Dresdens statliga konstsamlingar, inventarienummer 1374.