TAKLAMPA, jugend Europa, 1900-talets början.

Grönt tyg, frostad kupa, tre ljuspunkter med glasade fransar. Extra kupa medföljer. Höjd inkl. kupa 67 cm, diameter ca 36 cm.

Slitage. Smärre fläckar. Obetydligt nagg. Spricka.

Utropspris
4 000 SEK