Åtsida med dekor av Oscar II profil, frånsida med text För berömliga gärningar Till konstapeln vid Stockholms stads poliskår S.A.Johansson. Höjd 35 mm.
Band saknas. Smärre slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.