JOAN MIRÓ, färglitografi, signerad, numrerad 62/75.
"Plate VIII", ur: "Ubu roi". Utförd 1966. 41 x 62 cm.
Blekt. Ej examinerad ur ram.
Mourlot 414. En edition om 75 tryckt i svart/vitt, samt en edition om 75 tryckt i färg utan svart. Utgiven av Tériade, Paris.