Design
893257

VERNER PANTON, stolar ett par samt bord, "Wire Cone", Fritz Hansen 1992

Stomme av förkromad metall, skiva av laminat, diameter 75, hljd 64 cm.

Obetydligt ytslitage. Smärre repor.

Formgiven 1958.

Utropspris
15 000 SEK