GUNTER DAMISCH

Olja på duk, osignerad.

Komposition. 180 x 220 cm.

Konditionsrapport

Krackelyr. Smärre färgbortfall. Mindre dukskada.

Proveniens
Inköpt av nuvarande ägare på Galleri Fabian Carlsson, London 1985.
Galleri Fabian Carlsson, London 1985.
Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - P5
Följerätt
Ja

Kontakta ansvarig katalogiserare

Anna Heathcote-Ball

Anna Heathcote-Ball
Värderingsman

+46-760 522355
anna.heathcoteball@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

SE-

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i My Bukowskis.

    10429042 bukobject
    • 10429042 thumb
    • 10429043 thumb
    • 10507536 thumb
    • 10507537 thumb
    • 10507538 thumb
    • 10510652 thumb
    • 10510653 thumb
    • 10510654 thumb
    • 10510655 thumb
    • 10510656 thumb
    • 10510657 thumb
    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 80 000 SEK

    Slutpris

    120 000
    12 459 EUR
    13 574 USD

    Budhistorik (33 bud)
    4A23 apr 19:03120000SEK
    623 apr 19:03118000SEK
    4A23 apr 19:02114000SEK
    Acceptpris på 50 000 SEK uppnåddes