CG HALLBERG, KAFFESERVIS, 3 delar, silver, Stockholm, 1919. Total vikt 1324 gram.
Gustaviansk stil. Tassfötter. Gräddkanna, kaffekanna med handtag av svärtat trä och sockerskål med lock. Gräddkannan invändigt förgylld. Höjd ca 12-24 cm. Nyckel finns.
Smärre slitage. Anlöpningar.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.