Design
894882

Piero Fornasetti

(Italien, 1913-1988)
Piero Fornasetti
(Italien, 1913-1988)

PIERO FORNASETTI, bricka, Milano, Italien.

Tryckt och bemålad plåt, oval. Etikettmärkt. Längd 50,5 cm.

Bruksslitage och bucklor.

Formgivare

Utropspris
3 000 SEK

Christian Olsén
Christian Olsén
+46 (0)703 09 56 57