GOLVUR

Japaniserande dekor, William Camden, London, 1700-tal.

Fodral av ek och furu. Urtavla av mässing märkt: "Wm: Camden. London". Tim/minut och sekundvisare, datumfunktion. Två nycklar, vev, pendel samt två lod medföljer. Längd 52, djup 24, höjd 231 cm. Nyckel finns.

Konditionsrapport

Skador. Lagningar. Kompletterad. Maskstungen. Ej funktionstestad.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Rikard Klev

Rikard Klev
Värderare / Specialist modern konst

+46 739-40 08 14
rikard.klev@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 12 000 SEK

    2 500
    259 EUR
    306 USD

    Acceptpriset är ej uppnått

    Budhistorik (4 bud)
    413 okt 10:302500SEK
    312 okt 09:272200SEK
    212 okt 04:422000SEK