BOKSKÅP, Ryssland 1800-talets slut.

Dubbla glasade dörrar med bakomliggande hyllinredning. I mittdelen två draglådor med mässingsbeslag. Nertill två skåp med hyllor och förvaring. Bredd 137 cm, djup 53 cm, höjd 214 cm. Nyckel finns.

Ställvis omfattande ytslitage och skador. Nycklarna fungerar i draglådorna. Tröga lås.

Utropspris
1 000 EUR