POKAL I FORM AV SNÄCKA, silver, Augsburg, 1800-talets andra hälft. Vikt ca 330 gram

Kupa i form av snäckskal med blommor uppburen av enhörning på crest. Höjd 22 cm.

Slitage. Bristningar. Bucklor.

Utropspris
5 000 SEK