O. Lindeberg, Stockholm, 1873, 37 cm. IG Berg, Hudiksvall, 1855, 43 cm
En slev av HNI Lassen, saknar silverstämplar, låghaltig silver medföljer. Längd ca 36 cm. Vikt av två silverslevar 280 cm.
Lagningar. Slitage.