IVAR AROSENIUS, akvarell, monogramsignerad och daterad 03.
Titulerad "Dubbelsängen" a tergo. Bildstorlek ca 28 x 22 cm.
Ej examinerad ur ram. Mindre skador vid kanter.
Riksförbundet för bildande konst och Svenska Konstutställningen 1926.