IKON I KIOTA, Ryssland 1800-talets slut.

Kristus Allsmäktige-Pantokrator.
Ikon tempera på pannå.
Risa, förgylld och delvis försilvrad mässing.
Ikonen storlek 18x14 cm.
Kiotan storlek 25x22 cm.

Åldersrelaterat slitage och märken. Ej examinerad ur risan.

Utropspris
400 EUR