Kristus Allsmäktige-Pantokrator.
Ikon tempera på pannå.
Risa, förgylld och delvis försilvrad mässing.
Ikonen storlek 18x14 cm.
Kiotan storlek 25x22 cm.
Åldersrelaterat slitage och märken. Ej examinerad ur risan.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.