IKONER I KIOTOR, 2 st, Ryssland, tidigt 1900-tal.

Kristus den Allsmäktige och Gudsmodern med högerhand.
Ikonerna, tempera och förgyllning på pannå.
Ikonernas storlek 13x10 cm och 13x11 cm.
Kiotornas storlek 21x18 cm.

Slitage och skador. Retuscher.

Utropspris
400 EUR