KIRSTI RANTANEN, väggbonad, tillverkare Helmi Vuorelma Oy, Lahtis 1960-tal
Signerad Kirsti. "Ainoo olen talon tyttö". ( Den enda flickan i huset). 142x95 cm.142x95 cm.
Obetydligt slitage. Ett hörn med lagning.
Illustrerad i journalen Omin-käsin 1/1966.