Organiskt formad trearmad stomme i mässing med kupor i glas med krackelerad dekor. Tre ljuspunkter. Diameter ca 75 cm.
Slitage. Anlöpningar. Nagg. Glaskupa med lagning och skador. Ej funktionstestad.