SOFFA

Renässansstil, 1800-tal.

Ek, rikligt skuren dekor. Klädsel av gyllenläder. Sitthöjd ca 45 cm. Längd 160, bredd 80, höjd ca 230 cm.

Konditionsrapport

Omfattande slitage. Dekorbortfall. Nedsutten stoppning. Bristningar, flertal hål.

Proveniens
Villa Pauli, Djursholm.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Christian Olsén

Christian Olsén
Chef inlämning Västberga

+46-703 095657
christian.olsen@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

SE-

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i My Bukowskis.

    10462089 bukobject
    • 10462089 thumb
    • 10462084 thumb
    • 10462091 thumb
    • 10462087 thumb
    • 10462085 thumb
    • 10462086 thumb
    • 10462088 thumb
    • 10462094 thumb
    • 10462090 thumb
    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 3 000 SEK

    Slutpris

    15 000
    1 555 EUR
    1 670 USD

    Budhistorik (52 bud)
    424 apr 19:4515000SEK
    216 apr 09:4014500SEK
    3A16 apr 09:4014001SEK